Menu

Make It Up

Porady kosmetyczne, zdrowotne i dotyczące trybu życia prowadzącego do dobrego samopoczucia

Zakręcona na punkcie loków!

makeitup

pexelsphoto289923.jpeg

 

Przyszło lato i przyznam, że zaczęłam coraz chętniej nosić swoje kręcone włosy. Zazwyczaj katuję je suszarką i prostownicą, jednak letnie fale, efekt "morskich włosów" przemawia do mnie coraz bardziej wraz ze wzrastającą temperaturą. Rozpoczęłam więc poszukiwanie kosmetyków, które podkreślą mój naturalny skręt, sprawdźcie, co znalazłam!

 

Codzienna pielęgnacja

Zdecydowałam się na całkowitą zmianę kosmetyków. tylko czy serie dedykowane do kręconych włosów naprawdę coś zmienią? Zanim wybrałam się do drogerii najpierw przeszukałam Internet. Znalazłam jeden idealny artykuł, który wpasowuje się w moje potrzeby! http://www.anwen.pl/2014/02/najlepsze-kosmetyki-dla-kreconowosych.html

Znajdziecie tam szampony i odżywki, które w teorii wcale nie są dla "włosów kręconych". Co ciekawe, w zestawieniu nie znalazł się żaden kosmetyk z takiej serii!

Plusem tego zestawienia jest to, że wszystkie produkty są łatwodostępne oraz tanie. Chętnie wyprobuję to, co poleca Anwen - nawet, jeśli moje włosy nie polubią się z danym kosmetykiem, to nie będę żałować wydanych pieniędzy!

 

A co do stylizacji?

 

Na blogu anwen ma także produkty do stylizacji - jednak ja mam taki problem, iż mam natralnie jasne blond włosy. Nałożenie na nie jakiejkolwiek pasty czy żelu sprawia, że nabierają brzydkiego koloru.Nie lubię też pianek, które moim zdaniem robią włosy zbyt sztywne i sztuczne, obciążając moje delikatne włosy. Poza tym zawsze czułam się nieświeżo, kiedy miałam włosy niemyte przez dwa dni po nałożeniu pianki.

Czy macie jakieś rady dla blond kręconego baranka? :)

© Make It Up
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci