Menu

Make It Up

Porady kosmetyczne, zdrowotne i dotyczące trybu życia prowadzącego do dobrego samopoczucia

Rzęsy na wakacje - 5 porad

makeitup

rzesy_dziecko

Wakacje za pasem, a mi nie w smak codzienne makijaże wodoodporne. Nie dość, że często trudno znaleźć dobry tusz, który się nie pokruszy, to jeszcze wodoodporny typ bardzo osłabia rzęsy. Oto moje 5 sposobów na olśniewające spojrzenie w wakacje.

 

1. Doczepiane rzęsy metodą 1:1

 

To najwygodniejszy, najszybszy i najbardziej efektowny sposób. Zazwyczaj około 5 dni przed urlopem najlepiej wybrać się do kosmetyczki na zabieg doczepiania. Lubię metodę 1:1, bo dzięki niej rzęsy wciąż wyglądają naturalnie, a efekt pozostaje na kilkanaście dobrych dni.

 

2. Doklejanie rzęs

Akurat tę metodę stosuję w ekstremalnych sytuacjach - na wakacjach klej oczywiście nie trzyma długo (morska słona woda robi swoje), jednak jeśli chcemy mieć "superlook" tylko na wieczorne wypady, to doklejane rzęsy są tanią i dobrą opcją

 

3. Henna

 

To moje rozwiązanie na wakacje bardziej "luźne" kiedy wiem, że częściej będę chodzić po górach, niż wywijać na parkiecie. Henna sprawia, że rzęsy są ciemniejsze, ale ich nie zagęszcza ani nie wydłuża. Dzięki niej mogę po prostu zrezygnować z maskary i nie martwić się o "pandę" w ciągu dnia.

 

4. Odżywki na porost rzęs

Long4Lashes to jedna z najbardziej znanych odżywek wśród moich znajomych. Sama się na nią skusiłam i efekt jest naprawdę spekatakularny! Odżywka ta zalecana jest również paniom po chemioterapii, więc to mówi samo za siebie. Jeśli jednak chcemy mieć efekt na wakacje trzeba zacząć używać tego specyfiku minimum miesiąc przed wyjazdem.

 

5. Domowe sposoby

Zasięgnięte od http://magdalenajaglarz.pl/blog/pielegnacja-domowa/sposoby-na-dlugie-rzesy/

Ja jedynie znałam olejek rycynowy, z którego rezygnowałam zazwyczaj z powodu niekomfortowego stosowania i wpływania olejku do oczu. U Magdaleny Jaglarz znalazłam idealne rozwiązanie - pomadkę do ust! Dodatkowo Magda poleca jedną z maści - jeszcze nie miałąm okazji wypróbować, ale Wam serdeczenie polecam!

 

© Make It Up
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci