Menu

Make It Up

Porady kosmetyczne, zdrowotne i dotyczące trybu życia prowadzącego do dobrego samopoczucia

Jak namówić chłopaka do dbania o cerę? 5 rad

makeitup

męska cera

 

Przekonanie mężczyzny, że jego skóra jest tak samo (a nawet bardziej) wymagająca, niż kobieca to nie lada wyczyn. W mojej rodzinie zawsze staraliśmy się namówić tatę czy brata aby używali kosmetyków dla Panów. Sukcesem było, gdy udało się ich przekonać chociażby do podkradania naszych kremów. To był początek długiej nauki dbania o cerę i zrozumienia, jak istotna jest codzienna pielęgnacja. Jak nam się to udało?

Krok 1: Mimochodem wskazuj na niedoskonałości

Twój chłopak ma suchą skórę na nosie? Weź swój krem i posmaruj mu twarz. Następnym razem poproś, aby sam to zrobił. W międzyczasie skomentuj, że o wiele lepiej pachniałby męskim kremem, niż Twoim różanym. :) Powoli zacznie do niego docierać, że warto by było mieć swoje kosmetyki "tak na zaś"

Krok 2: Sprezentuj mu kosmetyki

Zacznij od podstaw: Jeden krem na dzień i na noc, pianka do golenia to najważniejsze dwa produkty, które nie odstraszą go z łazienki. Kiedy przyzwyczai się do nic, powoli podkładaj kolejne - krem na noc, a nawet maseczkę! Możecie maseczki stosować wspólnie (przed prysznicem), czasem jako forma zabawy. :)

PS. pamiętaj, żeby uzupełniać zapasy - mężczyźni mają to do siebie, że kiedy kosmetyk się kończy, to używają go rzadziej "żeby na dłużej wystarczyło".

Krok 3: Komplementuj zmiany

My kobiety uwielbiamy komplementy. Panowie nie różnią się zbyt wiele od nas! Zachwycaj się jego skórą ("codzienne wmasowywanie kremu ujędrniło Ci skórę, masz ładniej zarysowaną szczękę"), zarostem ("uwielbiam miziać cię po brodzie, jest dużo delikatniejsza po tej nowej piance!"). Same chętnie używamy danej odżywki do włosów, kiedy słyszymy, że nasze włosy są gładkie i pięknie pachną. :)

Krok 4: Nie zawstydzaj go

Mężczyźni nie zawsze lubią się chwalić tym, że zaczęli dbać o swoją skórę. Dlatego nie rozpoczynaj sama tego tematu wśród znajomych. Jedni panowie sami zaczną rozmawiać o tym z kumplami, drudzy poczują się zażenowani. Nie mów też zbyt wiele koleżankom - zachwycone Twoim powodzeniem będą chciały wziąć was za przykład podczas rozmowy ze swoim mężczyznom - a to nie zawsze może ich zmobilizować, a sprawić iż zaczną się naśmiewać z Twojego chłopaka.

Krok 5: Naucz go zrozumieć potrzeby skóry

Do mężczyzn trzeba mówić faktami. Dlatego ja polecam pokazać mu artykuł Magdaleny Jaglarz. Tłumaczy ona czym różni się damska i męska skóra w budowie, biologii i chemii. Radzi jak dobierać kosmetyki. To już kolejny krok - jeśli Twój mężczyzna zacznie sam kupować kosmetyki (i to nie pierwsze lepsze, ale selekcjonować je pod swój typ) to misję można uznać za zakończoną! :)

© Make It Up
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci