Menu

Make It Up

Porady kosmetyczne, zdrowotne i dotyczące trybu życia prowadzącego do dobrego samopoczucia

Sztampowe pamiątki z wakacji - tak czy nie?

makeitup

wakacyjne_pamiatki

Witajcie!

Pierwsze promienie słońca sprawiły, że tylko myślę o zbliżającej się majówce, potem o Bożym Ciele, potem o wakacjaaaaach. Postanowiłam podjąć temat pamiątek z wakacji. Sama osobiście nie lubię dostawać "kurzołapów" - czyli rzeczy, które jedynie stoją na półce, łapią kurz i niby ładnie wyglądają. Staram się też takich rzeczy nie kupować i do TOP pamiątek zaliczam: śnieżne kule, zegary, świeczniki, ramki do zdjęć oraz wszelkiej maści śmieszne dzwonki.

Zbierają kurz, nie pasują do wystroju wnętrz czy stylu obdarowywanego. Co w takim razie preferuję otrzymywać i przywozić jako pamiątki? Zdecydowanie coś, co kojarzy się z danym miejscem na Świecie i nie potrzebuje wielkiego napisu "I LOVE BERLIN".

Do takich pamiątek osobiście zaliczam: breloki, magnesy, regionalne jedzenie, przyprawy, napoje czy ubrania. Warto zaznajomić się z tym, z czego słynie dany region, czy to właśnie jedzenie, a może specjalny materiał, wzór, biżuteria?

I tak moje plany pamiątkowe na ten rok to:

1. Z majówki, którą spędzę we Włoszech chcę przywieźć dobrej jakości makaron, wino, oliwę. Myślę także o takich rzeczach jak np. miarka do spaghetti czy korek i inne przybory do wina.

2. Z Bożego Ciała, które spędzę w Łowiczu, chcę przywieźć coś z łowickim haftem - krawat, chustę, a może obrus? Hafty są tak piękne i eleganckie, że na pewno będą pasować do każdego wystroju i stylu!

 

A Wy jakie pamiątki lubicie otrzymywać i kupować? Podtrzymujecie tradycję wysyłania wakacyjnych pocztówek? ;)

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • ameba6

  Odkąd jestem w związku z człowiekiem posiadającym własny dom nie miałam zbyt wiele okazji do podróżowania, ale ze wspólnych wakacji przywieźliśmy dla siebie kubeczki z bolesławieckiej ceramiki. Już planuję, że wyciągnę Moją Lepszą Połówkę do Pragi skąd przywieziemy emaliowany cedzak z Krecikiem. Myślę, że takie designerskie gadżety są najlepszymi pamiątkami ze wspólnych podróży, które stworzą nasz wspólny dom : ) Chociaż na pewno będę też przywozić lokalne trunki, aby podarować bliskim lub wspólne pooglądać zdjęcia z wojaży ; )

 • makeitup

  Ameba6 - cedzak z krecikiem? Na pewno zwrócę uwagę jak zawitam do Pragi. :D
  Bolesławiec ma piękne rzeczy - kiedyś nocowałam na couchsurfingu u dziewczyny, która uwielbiała ceramikę, więc w podzięce przywiozłam jej małą solniczkę z Bolesławca - była zachwycona. :)

 • Gość: [Dobre Dla Urody] *.sferanet.pl

  Rzadko kiedy podróżujemy, z dziećmi to jest bardziej skomplikowane, ale gdy już, to bardziej od " rzeczy martwych " cenimy smakołyki danych regionów, a jako pamiątki służą magnezy za no lodówkę lub bardziej praktyczne gadżety w stylu danego kraju :)

 • makeitup

  Dobre Dla Urody, *.sferanet.pl

  No dzieci to przygoda sama w sobie, a podróż z nimi to nie lada wyczyn. :)
  Ja również uwielbiam lokalne smakołyki, niestety często latam tylko z bagażem podręcznym, a wtedy ograniczenie płynów (a czasem i rodzajów jedzenia) nie pozwala na przywożenie najlepszych regionalnych dań.

© Make It Up
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci